Szkolenia i warsztaty dietetyczne dla firm

Przedsiębiorcy, opisujący dzień w wymarzonym wydaniu, wskazują na kilka elementów. Osiąganie celów jest ważne, ale nie wystarczy. Liczą się także energia, dobry nastrój i koncentracja uwagi – bo biznes jest wymagający.

Pięknie…

Tymczasem, spójrzmy na dzień polskiego przedsiębiorcy. Twój dzień. Jak opisalibyśmy to, co widać? Śpisz 5 godzin dziennie? Pracujesz po 16 godzin na dobę? A głód  zabijasz kawą i hot-dogiem ze stacji benzynowej, w trasie do klienta B2B?

Jeśli tak, to dbasz o komfort klientów, a nie dbasz o odrobinę… własnego. A na końcu – może irytujesz się o postępujący brak sił? Szukasz szybkiego zastrzyku energii – tłuszczu i cukru? Dlaczego zajadasz stres?

Jak reaguje Twój organizm, przeciążony do granic? Walczy. Potrzebowałby raczej lepszego jedzenia, niż – kolejnych problemów z trawieniem.

Ale o tym za chwilę…

Wyobraźmy sobie, że wstajesz rano – pełen sił! Masz dawkę nowych, świeżych pomysłów, które aż domagają się realizacji. Pracujesz znacznie wydajniej, a w ciągu dnia – czujesz się zrelaksowany. Wracasz do domu wcześniej, a zamiast spędzać weekendy z piwem (lub tzw. małpką), spędzasz je z rodziną i przyjaciółmi. Aktywnie.

Lub pasywnie, przy dobrej książce i serialu – to Twój wybór.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie tkwi różnica, to być może znasz już odpowiedź.

Na Twoje życie wpływa to, czym karmisz swoje ciało. I własne emocje.

Stres, złość i batonik – to nie jest najlepsza kombinacja. Paradoksalnie, im częściej z niej korzystasz, tym… mocniej będzie się pogłębiać.

Przydałaby się pomocna dłoń, prawda?

Zamiast szarpać się samotnie, skorzystaj z opieki psychodietetyka.

 

Zyskaj zdrowie i dobre samopoczucie!