Programy dla firm

Chcesz zwiększyć zyski w firmie?
Z nami zadbaj o swój zespół

Nie zdrowy styl życia, stres, brak aktywności fizycznej często stają się przyczyną różnorodnych dolegliwości zdrowotnych a także skutkują spadkiem wydajności.

Nasza codzienność zawodowa zmusza nas do ciągłego pędu, odżywiania się w biegu, podróży, czy ciągłej pracy przed komputerem. Rezultatem jest nie tylko złe samopoczucie fizyczne, ale i negatywne skutki psychiczne w postaci pogłębiającego się złego nastroju, ogólnej frustracji, niepotrzebnego napięcia nerwowego.

W trosce o dobrą kondycję psychofizyczną pracowników warto zaopatrzyć ich w rzetelną wiedzę oraz niezbędne narzędzia do pracy nad właściwym zarządzaniem  własnym zdrowiem.

REDUKCJA ABSENCJI CHOROBOWEJ

Według symulacji Ministerstwa Sportu i Turystyki zwiększenie aktywności fizycznej u 10% Polaków pozwoliłoby w jednym roku zmniejszyć liczbę absencji pracowniczej o 2% (oszczędności z tego tytułu tylko w 2017r. oszacowano na 1 mld zł). Z kolei aktywizacja połowy nieaktywnej fizycznie populacji spowodowałaby spadek przeciętnej liczby absencji w pracy o 6% (oznaczałoby to oszczędności na poziomie około 3 mld zł rocznie).

KORZYŚCI PSYCHOSPOŁECZNE DLA PRACOWNIKÓW

Dobrze zarządzana promocja zdrowia w zakładzie pracy wpływa na zmniejszenie poziomu stresu zawodowego, integruje pracowników, buduje dobrą atmosferę, poprawia relacje społeczne, pobudza kreatywność.

Ponadto wdrożenie programów prozdrowotnych staje się okazją do usprawnienia komunikacji w zakładzie pracy. Programy prozdrowotne wpływają na zmniejszenie uczucia zmęczenia u pracowników, które ma zdecydowany wpływ na zaangażowanie w pracę. 32% badanych pod wpływem zmęczenia mniej angażuje się w pracę, 35% gorzej radzi sobie ze stresem, 24% ma trudności w relacjach z innymi ludźmi, również w pracy.

ZMNIEJSZENIE ROTACJI PRACOWNIKÓW

70% pracowników oczekuje, by pracodawca dbał o ich zdrowie, wspierał ich aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie się. Co czwarty zatrudniony jest gotowy zmienić pracodawcę, jeśli te potrzeby nie będą respektowane. Jednocześnie 2/5 chce w przyszłości rozważyć pracę tylko w tych firmach, które priorytetowo traktują zdrowie i dobre samopoczucie pracowników.

KORZYŚCI FINANSOWE

Wymiar finansowy scala wszystkie korzyści jakie daje promowanie zdrowia w miejscu pracy.

Dopasowanie programów prozdrowotnych jest okazją do weryfikacji nie zawsze racjonalnych wydatków na zdrowie, np. wykupiony przez firmę wstęp na basen, z którego korzysta nie wielu pracowników.

Szukanie oszczędności przez zatrzymanie pracowników w firmie, przy pomocy poszanowania kluczowej wartości dla większości społeczeństwa (80%) jaką jest zdrowie, a co za tym idzie zmniejszenie wydatków na rekrutacje. W minionych czterech latach wskaźniki przeciętnego czasu oraz przeciętnego kosztu rekrutacji nowego pracownika wzrosły o 40%.

Nasze usługi

Gabinet fizjoterapeutyczny w miejscu pracy

Grupowy trening /Trening personalny

Masaże biurowe

Zarządzanie stresem i work-life balance

Badanie Analiza Składu Ciała

Szkolenia i warsztaty z dietetykiem/ psychologiem

Nasz zespół

Jesteśmy zespołem specjalistów, praktyków, którzy z pasji do ludzi podjęli się pracy na rzecz poprawienia kondycji Polskich przedsiębiorstw. Każdą firmę tworzą ludzie i to właśnie potencjał ludzki musi być stale wzmacniany.

Dietetyka kliniczna i Psychodietetyka

mgr inż. Ewa Góra

więcej…

Trening Personalny

Joanna Karbowska

więcej…

Psychologia Kliniczna

dr n. med. Paweł Rasmus

więcej…

Fizjoterapia

mgr Michał Janusz

więcej…

Ewa Góra

Absolwentka  Politechniki Łódzkiej wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności kierunku technologia żywienia, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kierunku dietetyka oraz psychodietetyki na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzając kontrole sanitarne w obiektach spożywczych. Dietetyk w Ogólnopolskim Projekcie Swiss Contribution „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” realizowanym przy współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia. Edukator żywieniowy w projekcie „AKTYWNOŚĆ na 50+ Wdrożenie Programu rehabilitacji leczniczej wśród mieszkańców m. Łodzi w wieku powyżej 50 roku życia cierpiących na choroby układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej” . Prowadzi indywidualne sesje psychodietetyczne, uczy zdrowego podejścia do żywienia, edukuje i wspiera w zmianie nawyków żywieniowych, poprawie jakości życia. Tworzy autorskie programy dla osób borykających się od lat z nadwagą i otyłością. Edukator żywieniowy w Ogólnopolskim Projekcie „Zielona kraina” dedykowanym dla dzieci szkół podstawowych. Współpracując z lekarzami prowadzi program „Najwyższe standardy obsługi Pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w podmiotach Grupy Scanmed S.A. „ .Uczestniczka licznych szkoleń, konferencji i kursów dotyczących promocji zdrowia w miejscu pracy. W swojej pracy główny nacisk kładzie na indywidualne, holistyczne podejście do drugiego człowieka, uczy patrzenia szerzej na zdrowy styl życia, który promuje również prywatnie.

Joanna Karbowska

Absolwentka Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Łódzkiego pasjonujaca się zdrowym stylem życia. Dyplomowana trenerka personalna (Fit Academy), animatorka czasu wolnego (Stageman Polska) oraz certyfikowana instruktorka: siłowni (Fit Academy), rekreacji ruchowej – fitness, Zumba Fitness ( basic 1 i 2), Zumba Gold, Aqua Zumba, Walking Program. Ukończyła kurs dietetyki (podstawowy i zaawansowany) na Akademii Dietetyki oraz szkolenie PFI Professional Fitness Body & Strech. Brała udział w wielu eventach, watsztatach oraz konwencjach fitness. Swoje doświadczenie zdobywała przez ponad 10 lat pracując jako instruktorka zajęć grupowych oraz trenerka personalna w fitness klubach, siłowniach, szkołach tańca na terenie Łodzi oraz na Wyspach Kanaryjskich (Fuerteventura). 
W swojej pracy największy nacisk kładzie na kontrolę i świadomość własnego ciała oraz indywidualne podejście do klienta. Treningi pod jej kierunkiem charakteryzują się profesjonalizmem, efektywnością, a przede wszystkich dużą dawką pozytywnej energii. Dzięki biegłej znajomości języków obcych (angielski, włoski, hiszpański) bez problemu może współpracować z obcokrajowcami.
Miłośniczka zwierząt , dzikiej natury, gotowania, podróży oraz muzyki elektronicznej. 

Paweł Rasmus

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wydziału Wojskowo-Lekarskiego oraz Uniwersytetu Łódzkiego kierunku psychologia. Psycholog kliniczny, kieruje Zakładem Psychologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest członkiem Wydziałowego Zespołu ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Psycholog w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym, Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera w Łodzi. Pełni funkcję psychologa Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Do jego obowiązków należy wsparcie koleżeńskie, prowadzenie szkoleń dla pracowników ZRM oraz dyspozytorów medycznych. Opiekun stażu psychologów specjalizujących się w interwencji kryzysowej. Wspiera również proces rekrutacji do WSRM. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów UM w Łodzi. Czterokrotnie doceniony przez studentów nagrodą dla najlepszego nauczyciela akademickiego UM w Łodzi. Otrzymał nagrodę Rektora UM Łodzi za działalność na rzecz promocji UMEDu. Wydziałowy koordynator programu Erasmus. Lider strefy Zdrowie Psychiczne, w ramach projektu Akademia Zdrowia przygotowywanego na Expo 2024 w Łodzi. Naukowo prowadzi badania nad tematem stresu. Prowadzi indywidualne konsultacje dla dzieci, rodziców i nauczycieli w SP nr 162 w Łodzi.
Autor ponad 40 publikacji naukowych. Recenzent w czasopismach naukowych: Medical Science Monitor, Zdrowie Publiczne i Zarządzanie, Patient Preference and Adherence, Progress in Neuropsychopharmacology & Biological Psychiatry, Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis. Studia Psychologica, Psychiatry. Ulubione zajęcie: poznawanie świata przez zmysł węchu i smaku. Czytaj więcej na www.pawelrasmus.pl

Michał Janusz

Absolwent Społecznej Akademii Nauk w Łodzi kierunku fizjoterapia. Specjalizuję się w terapii tkanek miękkich, terapii manualnej, narzędziowej oraz programowaniu treningów medycznych. Oprócz badania funkcjonalnego wykonuje badanie USG narządu ruchu. Doświadczenie w sporcie zdobywał współpracując z zawodnikami rugby Budowlanych Łódź, pływakami UKS Nawa Skierniewice oraz sekcją trójboju siłowego i zawodnikami judo.
W rehabilitacji neurologicznej pracuje nad przywróceniem utraconej funkcji, a w dużej mierze na komfortem życia codziennego stosując specjalne metody tj: neuromobilizacje i metody neurorozwojowe. Pracuję z ludźmi po udarze mózgu, stwardnieniu rozsianym (SM), stwardnieniu zanikowym bocznym (SLA), z niedowładami i porażeniami kończyn. Zajmuję się także kontuzjami, zmianami przeciążeniowymi, bólami kręgosłupa, a także amputacjami. Doświadczenie z tego zakresu zdobywa w oddziałach szpitalnych.
Czytaj więcej na: www.powerfizjo.pl