Programy dla firm
Chcesz zwiększyć zyski w firmie?
Z nami zadbaj o swój zespół
Nie zdrowy styl życia, stres, brak aktywności fizycznej często stają się przyczyną różnorodnych dolegliwości zdrowotnych a także skutkują spadkiem wydajności.
Nasza codzienność zawodowa zmusza nas do ciągłego pędu, odżywiania się w biegu, podróży, czy ciągłej pracy przed komputerem. Rezultatem jest nie tylko złe samopoczucie fizyczne, ale i negatywne skutki psychiczne w postaci pogłębiającego się złego nastroju, ogólnej frustracji, niepotrzebnego napięcia nerwowego.
W trosce o dobrą kondycję psychofizyczną pracowników warto zaopatrzyć ich w rzetelną wiedzę oraz niezbędne narzędzia do pracy nad właściwym zarządzaniem własnym zdrowiem.
REDUKCJA ABSENCJI CHOROBOWEJ
Według symulacji Ministerstwa Sportu i Turystyki zwiększenie aktywności fizycznej u 10% Polaków pozwoliłoby w jednym roku zmniejszyć liczbę absencji pracowniczej o 2% (oszczędności z tego tytułu tylko w 2017r. oszacowano na 1 mld zł). Z kolei aktywizacja połowy nieaktywnej fizycznie populacji spowodowałaby spadek przeciętnej liczby absencji w pracy o 6% (oznaczałoby to oszczędności na poziomie około 3 mld zł rocznie).
KORZYŚCI PSYCHOSPOŁECZNE DLA PRACOWNIKÓW
Dobrze zarządzana promocja zdrowia w zakładzie pracy wpływa na zmniejszenie poziomu stresu zawodowego, integruje pracowników, buduje dobrą atmosferę, poprawia relacje społeczne, pobudza kreatywność.
Ponadto wdrożenie programów prozdrowotnych staje się okazją do usprawnienia komunikacji w zakładzie pracy. Programy prozdrowotne wpływają na zmniejszenie uczucia zmęczenia u pracowników, które ma zdecydowany wpływ na zaangażowanie w pracę. 32% badanych pod wpływem zmęczenia mniej angażuje się w pracę, 35% gorzej radzi sobie ze stresem, 24% ma trudności w relacjach z innymi ludźmi, również w pracy.
ZMNIEJSZENIE ROTACJI PRACOWNIKÓW
70% pracowników oczekuje, by pracodawca dbał o ich zdrowie, wspierał ich aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie się. Co czwarty zatrudniony jest gotowy zmienić pracodawcę, jeśli te potrzeby nie będą respektowane. Jednocześnie 2/5 chce w przyszłości rozważyć pracę tylko w tych firmach, które priorytetowo traktują zdrowie i dobre samopoczucie pracowników.
KORZYŚCI FINANSOWE
Wymiar finansowy scala wszystkie korzyści jakie daje promowanie zdrowia w miejscu pracy.
Dopasowanie programów prozdrowotnych jest okazją do weryfikacji nie zawsze racjonalnych wydatków na zdrowie, np. wykupiony przez firmę wstęp na basen, z którego korzysta nie wielu pracowników.
Szukanie oszczędności przez zatrzymanie pracowników w firmie, przy pomocy poszanowania kluczowej wartości dla większości społeczeństwa (80%) jaką jest zdrowie, a co za tym idzie zmniejszenie wydatków na rekrutacje. W minionych czterech latach wskaźniki przeciętnego czasu oraz przeciętnego kosztu rekrutacji nowego pracownika wzrosły o 40%.
Nasze usługi
Gabinet fizjoterapeutyczny w miejscu pracy
Grupowy trening /Trening personalny
Masaże biurowe
Zarządzanie stresem i work-life balance
Badanie Analiza Składu Ciała
Szkolenia i warsztaty z dietetykiem/ psychologiem
Nasz zespół
Jesteśmy zespołem specjalistów, praktyków, którzy z pasji do ludzi podjęli się pracy na rzecz poprawienia kondycji Polskich przedsiębiorstw. Każdą firmę tworzą ludzie i to właśnie potencjał ludzki musi być stale wzmacniany.
Dietetyka kliniczna i Psychodietetyka
mgr inż. Ewa Góra
Trening Personalny
Joanna Karbowska
Psychologia Kliniczna
dr n. med. Paweł Rasmus
Fizjoterapia
mgr Michał Janusz
Ewa Góra
Absolwentka Politechniki Łódzkiej wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności kierunku technologia żywienia, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kierunku dietetyka oraz psychodietetyki na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzając kontrole sanitarne w obiektach spożywczych. Dietetyk w Ogólnopolskim Projekcie Swiss Contribution „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” realizowanym przy współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia. Edukator żywieniowy w projekcie „AKTYWNOŚĆ na 50+ Wdrożenie Programu rehabilitacji leczniczej wśród mieszkańców m. Łodzi w wieku powyżej 50 roku życia cierpiących na choroby układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej” . Prowadzi indywidualne sesje psychodietetyczne, uczy zdrowego podejścia do żywienia, edukuje i wspiera w zmianie nawyków żywieniowych, poprawie jakości życia. Tworzy autorskie programy dla osób borykających się od lat z nadwagą i otyłością. Edukator żywieniowy w Ogólnopolskim Projekcie „Zielona kraina” dedykowanym dla dzieci szkół podstawowych. Współpracując z lekarzami prowadzi program „Najwyższe standardy obsługi Pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w podmiotach Grupy Scanmed S.A. „ .Uczestniczka licznych szkoleń, konferencji i kursów dotyczących promocji zdrowia w miejscu pracy. W swojej pracy główny nacisk kładzie na indywidualne, holistyczne podejście do drugiego człowieka, uczy patrzenia szerzej na zdrowy styl życia, który promuje również prywatnie.
Joanna Karbowska
Absolwentka Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Łódzkiego pasjonujaca się zdrowym stylem życia. Dyplomowana trenerka personalna (Fit Academy), animatorka czasu wolnego (Stageman Polska) oraz certyfikowana instruktorka: siłowni (Fit Academy), rekreacji ruchowej – fitness, Zumba Fitness ( basic 1 i 2), Zumba Gold, Aqua Zumba, Walking Program. Ukończyła kurs dietetyki (podstawowy i zaawansowany) na Akademii Dietetyki oraz szkolenie PFI Professional Fitness Body & Strech. Brała udział w wielu eventach, watsztatach oraz konwencjach fitness. Swoje doświadczenie zdobywała przez ponad 10 lat pracując jako instruktorka zajęć grupowych oraz trenerka personalna w fitness klubach, siłowniach, szkołach tańca na terenie Łodzi oraz na Wyspach Kanaryjskich (Fuerteventura).
W swojej pracy największy nacisk kładzie na kontrolę i świadomość własnego ciała oraz indywidualne podejście do klienta. Treningi pod jej kierunkiem charakteryzują się profesjonalizmem, efektywnością, a przede wszystkich dużą dawką pozytywnej energii. Dzięki biegłej znajomości języków obcych (angielski, włoski, hiszpański) bez problemu może współpracować z obcokrajowcami.
Miłośniczka zwierząt , dzikiej natury, gotowania, podróży oraz muzyki elektronicznej.
Paweł Rasmus
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wydziału Wojskowo-Lekarskiego oraz Uniwersytetu Łódzkiego kierunku psychologia. Psycholog kliniczny, kieruje Zakładem Psychologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest członkiem Wydziałowego Zespołu ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Psycholog w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym, Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera w Łodzi. Pełni funkcję psychologa Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Do jego obowiązków należy wsparcie koleżeńskie, prowadzenie szkoleń dla pracowników ZRM oraz dyspozytorów medycznych. Opiekun stażu psychologów specjalizujących się w interwencji kryzysowej. Wspiera również proces rekrutacji do WSRM. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów UM w Łodzi. Czterokrotnie doceniony przez studentów nagrodą dla najlepszego nauczyciela akademickiego UM w Łodzi. Otrzymał nagrodę Rektora UM Łodzi za działalność na rzecz promocji UMEDu. Wydziałowy koordynator programu Erasmus. Lider strefy Zdrowie Psychiczne, w ramach projektu Akademia Zdrowia przygotowywanego na Expo 2024 w Łodzi. Naukowo prowadzi badania nad tematem stresu. Prowadzi indywidualne konsultacje dla dzieci, rodziców i nauczycieli w SP nr 162 w Łodzi.
Autor ponad 40 publikacji naukowych. Recenzent w czasopismach naukowych: Medical Science Monitor, Zdrowie Publiczne i Zarządzanie, Patient Preference and Adherence, Progress in Neuropsychopharmacology & Biological Psychiatry, Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis. Studia Psychologica, Psychiatry. Ulubione zajęcie: poznawanie świata przez zmysł węchu i smaku. Czytaj więcej na www.pawelrasmus.pl
Michał Janusz
Absolwent Społecznej Akademii Nauk w Łodzi kierunku fizjoterapia. Specjalizuję się w terapii tkanek miękkich, terapii manualnej, narzędziowej oraz programowaniu treningów medycznych. Oprócz badania funkcjonalnego wykonuje badanie USG narządu ruchu. Doświadczenie w sporcie zdobywał współpracując z zawodnikami rugby Budowlanych Łódź, pływakami UKS Nawa Skierniewice oraz sekcją trójboju siłowego i zawodnikami judo.
W rehabilitacji neurologicznej pracuje nad przywróceniem utraconej funkcji, a w dużej mierze na komfortem życia codziennego stosując specjalne metody tj: neuromobilizacje i metody neurorozwojowe. Pracuję z ludźmi po udarze mózgu, stwardnieniu rozsianym (SM), stwardnieniu zanikowym bocznym (SLA), z niedowładami i porażeniami kończyn. Zajmuję się także kontuzjami, zmianami przeciążeniowymi, bólami kręgosłupa, a także amputacjami. Doświadczenie z tego zakresu zdobywa w oddziałach szpitalnych.
Czytaj więcej na: www.powerfizjo.pl